Cover not available
Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

Epub
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Padesátka /

Románové zpracování filmové komedie režiséra Vojty Kotka ze světa rázovitých horalů a svérázných lidiček pod vlajkou filozofie: "Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj."

Main Author: Burian, Oliver, 1954-
Other Authors: Kolečko, Petr, 1984-
Format: eBook
Language: Česky
Published: V Brně : Jota, 2016
Edition: Vydání první
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Románové zpracování filmové komedie režiséra Vojty Kotka ze světa rázovitých horalů a svérázných lidiček pod vlajkou filozofie: "Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj."
Černým humorem kořeněná komedie Vojty Kotka má daleko k romantickým idylickým výpravám na zasněžené svahy Krkonoš. Skvadra románových "hrdinů" Padesátky je přehlídkou bizarních postaviček s úchylkami a mimoňstvím všeho druhu, tělesné deformace či alespoň nějaké ty duševní výhybky nevyjímaje. Svérázný Pavka je nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů a svému synovi Jurovi nemůže odpustit, že doposud nenaplnil rodinnou běžkařskou tradici. Jura má však jiné starosti. Pokořit totiž hodlá co nejvíce padesátek z trošku jiného ranku, nežli toho lyžařského. Možná se ale Pavka při proflusávání husté krkonošské mlhy přece jen ještě nějakého toho překvapení dočká. Bonusem knihy je série fotografií z filmového zpracování Padesátky.
Physical Description: 195 stran, 32 nečíslovaných stran obrazových příloh : barevné ilustrace, portréty ; 21 cm
ISBN: 978-80-7565-054-2